قیمت فرآورده‌های لبنی در ستاد تنظیم بازار بررسی می‌شود

چهارشنبه 9 آبان 1397 – 15:14

لبنیات سنتی

تهران (نود و هشت پست) – به گفته وزیر جهاد کشاورزی قیمت فرآورده‌های لبنی با حضور کارشناسان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت در ستاد تنظیم بازار در دست بررسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به برگفته از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در حاشیه جلسه هیات دولت در مصاحبه با نیوزنگاران با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی در بخش تولید و تأمین شیرخام مسئول است، افزود: قیمت شیر خام در دامداری‌ها افزایش ندارد و میانگین قیمت هر لیتر شیرخام 2 هزار تومان است و در برخی دامداری‌ها از 1900 تا 2100 تومان هم خریداری می‌شود.

وی گفت: آنچه که امروز در افزایش قیمت لبنیات در بازار اتفاق افتاده است تحت پوشش قیمت بسته‌بندی و مواد اولیه است که این مسائل در ستاد در دست بررسی است تا هزینه‌های اضافی که به تولیدکنندگان تحمیل شده است برآورد شود تا اجحافی صورت نگیرد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: قیمت پایه شیرخام در دامداری‌ها تغییری نکرده و افزایش نداشته است.

حجتی درخصوص اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: به علت مشکلاتی که در شورا و دبیرخانه شورای اقتصاد بود بررسی و تصویب قیمت خرید تضمینی محصولات به ویژه گندم به تأخیر افتاد و از آنجا که مدیریت شورا آقای جهانگیری است موضوع را با وی مکاتبه کردم.

وی افزود: آقای جهانگیری به دبیرخانه سازمان برنامه و بودجه دستور داد تا موضوع هر چه سریعتر در دستور کار شورای اقتصاد قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: به نظر من تصویب و اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات باید قبل از آغاز فصل کشت تصویب و اعلام می‌شد و اکنون اعلام قیمت‌ها دیر شده است.

وزیر جهاد کشاورزی درباره تأمین مایحتاج و کالاهای اساسی افزود: در این زمینه مشکلی نداریم و راهکارهای تأمین مایحتاج بررسی شده است.

حجتی گفت: بخش عمده‌ای از نیازها از تولیدات داخل تأمین می‌شود و راهکارهایی نیز ارائه شده است تا در صورت بروز مشکل بتوانیم به صورت غیر مستقیم تأمین کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *