خدمت‌رسانی درمانی به بیش از ۱۰۲ هزار زائر اربعین در مرزهای کشور

چهارشنبه 9 آبان 1397 – 16:04

قاسم جان بابایی

تهران (نود و هشت پست) – معاون درمان وزارت بهداشت از خدمت‌رسانی درمانی به ۱۰۲ هزار و ۷۷۱ زائر در ایام اربعین حسینی نیوز داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، قاسم جان بابایی درباره خدمت‌رسانی درمانی در بخش اورژانس بیمارستانی به زائران اربعین حسینی گفت: از ۲۱ مهر تا ۸ آبان ماه، به ۱۰۲ هزار و ۷۷۱ (۵۲۸۵۲ نفر مرد و ۴۹۹۱۹ نفر زن) مراجعه کننده به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های مرزی، خدمات بیمارستانی ارائه شده است.

وی در تشریح خدمات درمانی در اربعین حسینی اظهار کرد: از مجموع افرادی که به مراکز درمانی مستقر در مرز مراجعه کرده‌اند، ۳۶۹۳ نفر بستری شده و ۹۹۰۷۳ نفر درمان و از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

معاون درمان وزارت بهداشت، افزود: از کل مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی، تاکنون ۱۷۲۰ نفر دچار مشکل قلبی، ۸۳۴ نفر دچار مشکل تنفسی، ۸۹۵ نفر دچار حوادث ترافیکی و ۵۹۰ نفر دچار مسمومیت غذایی شده‌اند.

جان‌بابایی با بیان اینکه ۲۰۴۲۶ نفر نیز به درمانگاه‌های تخصصی و ۲۸۹۷۵ نفر نیز به درمانگاه‌های سیار مراجعه کرده‌اند و خدمات لازم را از سوی کادر درمان دریافت کرده‌اند، افزود: در حدود ۱۲ هزار نیروی درمانی در مرزها برای ارائه خدمات با زائران حسینی مستقر هستند که این نیروها در مرزها در ۸۹ مرکز درمانی و ۹ بیمارستان صحرایی برای ارائه خدمات درمانی حضور فعال دارند.

وی گفت: ۱۰۲ هزار و ۶۵۱ نفر از مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی مستقر در مرز، ایرانی و ۱۲۰ نفر از آنها نیز از اتباع خارجی بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *