اعزام نیروهای امداد و نجات آتش‌نشانی به لرستان

پنج‌شنبه 11 بهمن 1397 – 18:00

سیل

تهران (نود و هشت پست) – سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از اعزام تیم‌های امداد و نجات آتش‌نشانی از استان تهران به لرستان در پی وقوع سیل و آبگرفتگی در این استان نیوز داد.

به گزارش ایسنا، سید جلال ملکی گفت: در پی وقوع سیل و آبگرفتگی در استان لرستان و دستور شهرداری تهران مبنی بر اعزام نیرو از استان تهران به لرستان برای امدادرسانی به هموطنان، امروز ۱۴ خودرو سبک و سنگین از جمله سه جرثقیل با وزن‌های مختلف، چند خودرو نجات و چند خودرو سواری برای جابه‌جایی پرسنل به همراه ۲۵ تن از نیروهای آتش‌نشانی تهران که غالباً از نیروهای عملیاتی گروه نجات هستند به این استان اعزام شدند.

او با اشاره به اینکه این تجهیزات عمدتاً مخصوص آبکشی و رفع آبگرفتگی هستند، گفت: با توجه به اینکه عمده مشکلات این استان وقوع آبگرفتگی در خانه، معابر و… بود، نیروهای آتش‌نشانی به همراه خود این تجهیزات را منتقل کردند تا عملیات مورد نظر را برای رفع این مشکلات آغاز کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران در ادامه با اشاره به اینکه آتش‌نشانان تا پایان عملیات و نیاز این استان مستقر هستند، گفت: آتش‌نشانان به محض رسیدن به استان لرستان و مشخص شدن فعالیت‌هایشان انجام عملیات را آغاز کرده و استقرارها نیز تا پایان هر زمانی که نیاز به امدادرسانی باشد ادامه خواهد داشت.