دبیر شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از رئیس‌جمهوری به خوزستان می‌رود

سه‌شنبه 6 فروردین 1398 – 16:34

جلسه امروز هیئت دولت

تهران (نود و هشت پست) – دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی به نمایندگی از سوی رئیس‌جمهوری به منظور بررسی روند اقدامات مدیریتی و امدادی و نیز بررسی مشکلات مردم شهرهای سیل زده به استان خوزستان سفر می‌کند.

به گزارش پایگاه رسانه‌ای دولت، رئیس جمهوری درپی وقوع سیل در برخی از شهرهای کشور با صدور دستورالعملی وزارتخانه‌ها، سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های مسئول را موظف کرده است تا با تشکیل یک کارگروه، با هماهنگی بیشتر، تلاش‌های خود را برای حل کامل بحران و ارزیابی خسارت‌های وارده مضاعف کرده و پیشنهادات عملیاتی خود را برای طرح در جلسه چهارشنبه هیأت دولت ارائه کنند.

بارش‌های سنگین و بی‌سابقه از روزهای پایانی سال 97 باعث وقوع سیل در اغلب نقاط کشور شده است. بر این اساس و در حالی که دستگاه‌های اجرایی و نهادهای نظامی و انتظامی در روزهای اخیر به دنبال کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده استان‌های گلستان و مازندران بودند، روز گذشته هم برخی استان‌های واقع در جنوب و جنوب غرب کشور با این پدیده مواجه شدند به طوری که تا لحظه انتشار این نیوز 19 نفر – عمدتا در شیراز- جان خود را از دست داده و 105 نفر مصدوم شدند.

در همین زمینه روز گذشته رئیس‌جمهوری همه استانداران، فرمانداران و مسئولان را موظف کرد با حضور مستمر در محل خدمت خود تا پایان تعطیلات نوروزی، در آماده‌باش کامل باشند و ضمن ایجاد ارتباط و هماهنگی با سایر دستگاه‌های مرتبط، تدارکات لازم را برای مدیریت مشکلات ناشی از وقوع احتمالی سیل پیش‌بینی کنند.

روحانی امروز هم در جلسه ستاد مدیریت بحران کشور که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف و ارتباط ویدئو کنفرانسی با استانداران استان‌های درگیر با حادثه سیل برگزار شد، بر لزوم تخلیه هرچه سریعتر آب از شهرهای سیل‌زده و کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان این حادثه تاکید کرد.

معاون اول رئیس‌جمهوری هم در بخشنامه‌ای با تاکید بر لزوم حفظ آمادگی کامل همه دستگاه‌ها برای مدیریت حوادث طبیعی، از استانداران و فرمانداران سراسر کشور خواست به طور تمام وقت در محل کار خود حضور داشته باشند.