طرح نظام ارجاع به تدریج در تمام مناطق کشور عملیاتی می‌شود

جمعه 30 آذر 1397 – 14:17

بیمارستان

تهران (نود و هشت پست) – معاون درمان وزارت بهداشت گفت در آینده، طرح نظام ارجاع به تدریج در تمام مناطق کشور عملیاتی می‌شود.

به گزارش وبدا، قاسم جان بابایی در جلسه نظام ارجاع، طرح نظام ارجاع را تحول بزرگ در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی عنوان کرد و گفت: در آینده، طرح نظام ارجاع به تدریج در تمام مناطق کشور عملیاتی شده و گام بلندی در راه رضایتمندی خدمت گیرندگان برداشته خواهد شد.

وی در ادامه بر آمادگی کامل حوزه درمان برای استقرار نظام ارجاع تاکید کرد و افزود: تقویت زیرساخت‌ها و فرهنگسازی دو مقوله مهم در اجرای موفق این برنامه است.

همچنین در این جلسه علیرضا رییسی -معاون بهداشت وزارت بهداشت- ضمن اشاره به اهمیت استقرار نظام ارجاع اظهار کرد: نظام ارجاع یا سطح‌بندی خدمات علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌های سلامت، مزایای بسیاری برای آحاد ملت خواهد داشت.

وی افزود: افزایش کیفیت خدمات با محوریت عدالت و تاکید بر پاسخگویی منطبق بر نظام سطح بندی مهمترین اهدافی است که در نظام ارجاع در بستر پرونده الکترونیک سلامت بیمار دنبال می‌شود.

بر اساس گزارش وبدا، رییسی در پایان گفت: خوشبختانه هماهنگی در بالاترین سطح میان معاونت‌های بهداشت و درمان وزارت بهداشت برای اجرای کامل این طرح وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *