پیش‌بینی ۱۸۸۵ دستگاه اتوبوس برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین

رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین نیوز داد

پنج‌شنبه 26 مهر 1397 – 14:15

اربعین

تهران (نود و هشت پست) – رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه سیستم حمل و نقل ۳۷ شهرداری کشور برای خدمت‌رسانی به زائران بسیج شده‌اند، گفت ۱۸۸۵ دستگاه اتوبوس در داخل و خارج از مرزهای کشور جهت سرویس‌دهی به زئران پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی‌نژاد با بیان اینکه در سال جاری برای ایجاد زیرساخت‌های زیربنایی و خدماتی اقدامات خوبی از سوی دستگاه‌های اجرایی انجام شده است، از تخصیص ۱۶ میلیارد تومان به شهرهای واقع در مسیر مرز چذابه، شلمچه، مهران و خسروی در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه نیوز داد.

وی افزود: این اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های ماندگار و دائمی اعم از ساخت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و بهسازی معابر به منظور سهولت در تردد زائران و بهبود خدمات دهی به زوار تخصیص داده شده است.

رئیس کمیته زیرساخت ستاد اربعین حسینی با اشاره به تکمیل محوطه‌سازی و ورودی پایانه‌های مرزی مهران، چذابه و شلمچه تصریح کرد: تعداد گیت‌های گذرنامه در پایانه‌های مرزی به ۲۰۰ مورد افزایش یافته است تا بررسی گذرنامه زوار با سرعت بیشتری انجام بگیرد و مدت زمان انتظار بررسی گذرنامه‌ها کاهش یابد.

جمالی‌نژاد تامین امنیت و نظارت مستمر بر پایانه‌های مرزی محل تردد زائران را مهم خواند و گفت: تعداد ۱۴۵ دستگاه دوربین نظارتی و پایش تصویری در مناطق مرزی تردد زائرین نصب شده است که می‌تواند نقش مهمی در افزایش سطح کیفی امنیت مناطق مرزی داشته باشد.

وی همچنین از احداث ۱۳۶ کیلومتر راه جدید و ۲۰۷ کیلومتر انجام عملیات روکش آسفالت در مسیرهای منتهی به مناطق تردد زائران نیوز داد.

معاون عمرانی وزارت کشور با بیان اینکه در زمینه تامین پارکینگ پیش‌بینی و اقدامات مناسبی صورت گرفته است، افزود: حدود ۴۰۰ هکتار پارکینگ در مرزهای محل تردد زوار احداث شده است که گنجایش پارک ۱۶۰ هزار خودرو را دارد همچنین با افزوده شدن پارکینگ‌های خصوصی این ظرفیت به ۲۰۰ هزار افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه بار اصلی برگزاری مراسم اربعین حسینی بر دوش مردم است، اظهارکرد: تمام دستگاه‌های اجرایی از هلال احمر، سپاه، نیروی انتظامی تا دولت تسهیل‌کننده و زمینه‌ساز برگزاری این مراسم هستند و از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌اند که مراسم اربعین سال جاری بهتر از سال گذشته برگزار شود تا شاهد رضایتمندی بیشتر مردم و زائرین باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *