دستاوردهای سفر سیدمحمد بطحایی به استان قم

دیدار وزیر آموزش و پرورش با جمعی از نمایندگان مجلس

تهران (نود و هشت پست) – وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه خود به استان قم با مراکز عظام تقلید دیدار و درباره اقدامات وزارت متبوعش گفت‌وگو کرد.

سیدمحمد بطحایی که امروز برای ارائه برنامه‌های در دست اقدام وزارت آموزش و پرورش به استان قم سفر کرده بود پس از زیارت حضرت معصومه (ع) با آیت‌الله مکارم شیرازی، نوری همدانی و علوی گرگانی دیدار کرد.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان در این دیدار گفت: والدین باید یاد بگیرند که مسائل آموزش و پرورش را نادیده نگیرند. پبغمبران ما هم معلم بوده‌اند، یکی از مهم‌ترین اهدافی هم که در قرآن آمده است، همین تزکیه و آموزش و پرورش است و باید ضرورت این دو را در کنار هم نشان داد و این دو باید در کنار هم باشند. اگر این بچه آموزش کافی را هم ببیند ولی از نظر اخلاقی ضعیف باشد، نمی‌تواند به درد جامعه هم بخورد.

در سفر امروز بطحایی به مسایلی مانند افزایش تعداد ثبت‌نامی‌های دانش‌‌آموزان، چالش نیروی انسانی‌، توزیع کتب درسی و … اشاره کرد.

بطحایی: به فعالیت‌های پرورشی پرداختیم

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: شالوده بچه‌ها در آینده در دوره ابتدایی شکل می‌گیرد و به همین دلیل امسال اتفاقات خوبی را در این دوره رقم زدیم تا فقط آموزش صرف نباشد و به فعالیت‌های مختلف و برنامه‌های پرورشی هم پرداخته شود.

بطحایی افزود: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم در این هجمه‌های سنگینی که بر علیه فرزندان ما صورت می‌گیرد، آموزش و پرورش به سهم خودش، مواجه‌ای عالمانه و منطقی با این هجمه‌ها داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: امیدواریم با لطف خداوند و دعای شما حضرات این امانت سنگینی را که برعهده ما است آنطور که مورد رضایت ائمه است به سر مقصد برسانیم.

سه رکن اصلی و مهم در فرهنگ از دید آیت‌االه نوری همدانی

آیت‌الله نوری همدانی نیز در دیدار با وزیر آموزش و پرورش گفت: در فرهنگ سه رکن مهم است، برنامه‌های درسی، تعلیم معلم و برنامه‌های مربوط به خود دانش‌آموزان تا استعدادها به کار بیافتد. ما ذخایر معنوی بسیار زیادی داریم که باید آنها را به میدان بیاوریم و تحت مراقب آموزش و‌پرورش قرار گیرد که یکی از این کتاب‌ها که باید زیاد به آن توجه شود، نهج‌البلاغه است.

آیت‌الله علوی گرگانی: تربیت نسل نو در قالب آموزه‌های اهل بیت باشد

آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی نیز در این دیدار گفت: آموزش‌وپرورش باید تربیت نسل نو را در قالب آموزه‌های اهل‌بیت(ع) انجام داده و آن‌ها را نسبت به این امور مأنوس کند، آموزش‌وپرورش مسئولیت بزرگی برای تربیت انسان‌های تاریخ‌ساز دارد. امیدوارم هرجا ایرادی دارد اصلاح کنید و ما هم شما را دعا می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *