اصلاح مسیل‌های سیلابی مسدود شده در پایتخت

شنبه 28 اردیبهشت 1398 – 08:53

جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران

تهران (نود و هشت پست) – استاندار تهران از ورود استانداری به موضوع مسدود شدن مسیل‌های سیلابی در تهران نیوز داد و گفت اصلاح مسیل‌های سیلابی مسدود شده در پایتخت در دستور کار قرار دارد و در جلسه‌ای با ستاد بحران و شهرداری تهران برای اصلاح مسیل‌هایی که مسدود شده است اقدام می‌شود.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با نود و هشت پست درباره هشدار کارشناسان زمین‌شناسی به افزایش احتمال وقوع سیل در تهران و مسدود شدن بسیاری از مسیل‌های سیلابی در پی ساخت‌وسازهای غلط و ایجاد بزرگراه‌هایی همچون امام علی در مسیل سیلاب اظهار کرد: قطع به یقین این هشدارها درست است و کارشناسان از نگاه علمی به موضوع ورود کرده‌اند که قابل توجه است.

استاندار تهران افزود: استانداری نیز با توجه به اهمیت موضوع سیل، در اولین جلسه ستاد بحران استانداری، آب منطقه‌ای مکلف شده بود که تمام نقاط عبور آب و مسیر آب را که از سوی شهرداری تهران یا بخش خصوصی ساخت و سازی صورت گرفته و سازه‌ای ایجاد شده را شناسایی کنند.

وی اضافه کرد: آب منطقه‌ای طی نامه کتبی به ما مسیل‌های سیلابی را اعلام کردند و ما با جلسه‌ای که با ستاد بحران شهر تهران و شهرداری خواهیم داشت برای اصلاح این موارد اقدام خواهیم کرد و مدیریت شهری نیز آمادگی لازم جهت همکاری را دارد.