کلاهبرداری در پوشش جذب مدرس برای تدریس در آموزشگاه

سه‌شنبه 23 بهمن 1397 – 14:01

کلاهبرداری

تهران (نود و هشت پست) – رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مجرم سابقه‌دار در زمینه فروش سؤالات کنکور این بار به اتهام کلاهبرداری نیوز داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ کارآگاه کامیار چهری در توضیح این نیوز گفت: در تاریخ 25 دی ماه پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن گروهی از شکات و مالباختگان در اظهاراتی مشابه عنوان کرده بودند از سوی مدیر یک مؤسسه به نام «منشور ادبیان» مورد کلاهبرداری قرار گرفتند.

وی افزود: شکات و مالباختگان در اظهاراتی مشابه به کارآگاهان عنوان کردند که از طریق فضای مجازی به‌ویژه در سایت دیوار و همچنین آگهی تبلیغاتی یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار، به موسسه‌ای به نام «منشور ادبیان» در خیابان جمال‌زاده مراجعه کردیم که مدعی جذب مدرس جهت تدریس در آموزشگاه‌های مختلف بود. در زمان تنظیم قرارداد مبالغ مختلفی از ۴۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان از ما دریافت شد اما با گذشت زمان مشخص شد هیچگونه فعالیتی در زمینه تدریس و معرفی ما به آموزشگاه‌ها یا سایر موسسات علمی به عنوان مدرس از سوی این موسسه صورت نگرفته است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ادامه داد: کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در بررسی سوابق و اسناد به دست آمده از موسسه منشور ادبیان اطلاع پیدا کردند که این موسسه صرفا یک موسسه کاغذی و فاقد هرگونه مجوز قانونی در زمینه جذب مدرس و … است و دفتر مؤسسه نیز صرفا یک مکان استیجاری با کاربری اداری است. در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان موفق به شناسایی مدیر موسسه منشور ادبیان به نام سعید. م ( ۵۲ ساله ) به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌داری شدند که پیش از این چندین بار به اتهام کلاهبرداری در پوشش فروش سؤالات کنکور و جعل مدارک دولتی دستگیر و روانه زندان شده است.

وی اضافه کرد: با شناسایی تصویر سعید . م به عنوان مدیر متواری موسسه منشور ادبیان، اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری این شخص آغاز شد و سرانجام در تاریخ 13 بهمن ماه، وی در مخفیگاهش در محدوده خیابان کارگر شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه چهری گفت: متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جرم و تأسیس موسسه منشور ادبیان به منظور کلاهبرداری شد اما پس از مواجه حضوری با تعدادی از مالباختگان و ارائه مستندات از سوی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی به ناچار لب به اعتراف گشود و به کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد؛ در حال حاضر متهم با قرار صادره از سوی مقام محترم قضایی، جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی و همچنین دیگر مالباختگان پرونده در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد ؛ لذا از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.