ورود سامانه بارشی از یکشنبه به کشور

جمعه 21 دی 1397 – 13:37

بارش برف و باران

تهران (نود و هشت پست) – سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که سامانه بارشی از روز یکشنبه وارد کشور می‌شود و بارش باران و برف را به همراه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی، امیر سرکرده کارشناس سازمان هواشناسی درباره شرایط آب و هوایی کشور افزود: این سامانه بارشی از نواحی غربی وارد کشور می‌شود و ابتدا در کردستان ، کرمانشاه، ایلام ، خوزستان و آذربایجان غربی بارش ها آغاز می‌شود.

وی گفت: به تدریج در استان‌های لرستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر احمد ، مرکزی ، فارس ، اصفهان ، همدان ، قزوین ، تهران و نواحی جنوبی البرز بارش‌ها ادامه پیدا می‌کند.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: این سامانه دوشنبه وارد نواحی شرقی و شمال شرق کشور می‌شود که هموطنان ما در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی نیز باید منتظر بارش‌ها باشند.

سرکرده افزود: این سامانه بارشی ، برف و باران نسبتا سنگینی به همراه خواهد داشت که ممکن است در جاده‌های کوهستانی و روستایی شمال غرب کشور اختلال عبور و مرور پیش بیاید.

کارشناس هواشناسی گفت: بارش ها برای نواحی جنوبی کشور به صورت رگبار و باران خواهد بود که بالا آمدن سطح رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: امروز و فردا در بیشتر نقاط کشور، جوی آرام و پایداری پیش بینی می‌شود و برای دو استان اردبیل و گیلان به نسبت روزهای گذشته افزایش دما خواهیم داشت.

سرکرده افزود: آب‌های خلیج فارس و دریای عمان ، مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

وی درباره شرایط آب و هوایی تهران گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین زمان به ۷ درجه بالای صفر می‌رسد ضمن اینکه امشب دمای یک تا ۲ درجه‌ای زیر صفر در تهران تجربه می‌شود.